- Начало
- PC Периферия и аксесоари
- Слушалки
- Logitech
- LOGITECH G533 Wireless Gaming Headset - 2.4GHZ - EMEA (ID: 681902)
Слушалки LOGITECH G533 Wireless Gaming Headset - 2.4GHZ - EMEA 981-000634
изчерпано
Плати по-лесно и сигурно с
ID: 681902
Характеристики
| Приложение | Геймърски |
| Подходящо за | Computer |
| Тип | Full size |
| Връзка | Wireless |
| Честотен обхват | 20 Hz-20 KHz |
| Mode | Surround Sound |
| Максимален безжичен обхват | 15 m |
| Максимално разстояние | 15 m |
| Батерия | Headset battery rechargeable |
| Време за работа на батерия | 15 hour(s) |
| Микрофон | Boom |
| Управление върху кабела | Volume, power on/off, microphone on/mute |
| Регулируема лента за глава |
|
| Аксесоари | Wireless receiver, USB charging cable |
| Височина | 19.7 cm |
| Ширина | 18.9 cm |
| Дълбочина | 8.5 cm |
| Тегло | 350 g |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 981-000634 |
Виж повече
Допълнителна информация
- Pro-G audio drivers and DTS headphone: X 7.1 surround sound audio
Patent-pending Pro-G audio drivers using hybrid mesh materials deliver audio performance normally found in high-end audiophile headphones. - DTS headphone: X 7.1 surround sound
DTS headphone: X technology accurately replicates 7.1 speaker placement and audio positioning. G533 has a remarkable ability to recreate the in-game environmental effects and positional audio game designers intended you to hear. You can even tune the volume levels for each of the 7 audio channels - for example, to amplify game sounds coming from rear channels to hear what's behind you. - Lossless digital audio
G533 has advanced lossless digital audio transmission, delivering wireless convenience and incredible high fidelity sound with up to 15 meters range. G533 is designed to maintain a strong connection even in noisy EMI environments such as when there are multiple competing wireless signals nearby. - Don't strain your neck
With the latest in materials and manufacturing techniques, G533 is designed to be a durable, yet lightweight headset that you can wear for hours. G533 has an over-the ear, lightweight design, which is comfortable for long gaming sessions. Sports mesh ear pads are designed to be breathable and can be removed for cleaning. - Advanced power management
The rechargeable, replaceable battery in G533 Wireless Gaming Headset power the headset for marathon gaming sessions up to 15 hours non-stop on a single charge. Keep an eye on your charge level with Logitech Gaming Software so you don't run out of juice in the middle of your game. - Loud and clear
G533 features a noise-canceling microphone on a folding, extending boom for crystal-clear voice chat and communications. Fold the boom up to automatically mute the microphone. The headset also features configurable "sidetone" that lets you tune the volume of your own voice you hear in your headset. Sidetone lets you hear how loudly you are speaking so you don't unknowingly yell every word. - Big performance, micro design
Integrated micro pop filter reduces popping and breath noise to help ensure clear and communications and reduce unwanted noise. The innovative pop filter means you get the same performance benefits of a traditional foam ball but in a micro, fully integrated design.
Виж повече
Допълнителна информация
Виж повече
Информация за производителя
| Контакт | +41 (0)21 863 55 11 |
| Адрес | EPFL - Quartier de l'Innovation Daniel Borel Innovation Center CH - 1015 Lausanne |
| Уебсайт | http://www.logitech.com/en-roeu |
Виж повече
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.
Отзиви
0.0
0 отзива.
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Оцени продукта
Добави отзив