- Начало
- PC Компоненти
- Дънни платки
- Asus
- ASUS TUF GAMING B650-PLUS (ID: 638316)
Дънна платка ASUS TUF GAMING B650-PLUS 90MB1BY0-M0EAY0
код GRADE
за 3% отстъпка
за 3% отстъпка
Вземи супер отстъпка:
Грабни 3% отстъпка на този продукт с промокод: GRADE
Кода е валиден от 12.05.2026г. до 08.06.2026г.
Сокет: AM5
Чипсет: AMD B650
Тип на паметта: DDR5
Физически размер: ATX
Слотове за памет: 4
Честота на паметта: 5000 MHz
Гаранция:
0.0
от 5.0
(0)
Купи и събери
2 точки
Плати по-лесно и сигурно с
ID: 638316
Вземи супер отстъпка:
Грабни 3% отстъпка на този продукт с промокод: GRADE
Кода е валиден от 12.05.2026г. до 08.06.2026г.
Характеристики
| Физически размер | ATX |
| Чипсет | AMD B650 |
| Сокет | AM5 |
| Съвместими процесори | Ryzen (supports Ryzen 7000 Series) |
| BIOS | UEFI BIOS, ASUS EZ Flash 3 |
| Тип BIOS | AMI |
| Тип на паметта | DDR5 |
| Честота на паметта | 5000 MHz |
| Dual channel | Да |
| ECC support | Non-ECC, ECC, on-die ECC |
| Memory Registered / Buffered | Unbuffered |
| Слотове за памет | 4 |
| Максимална памет | 128 GB |
| Слотове | AMD Ryzen™ 7000 Series Desktop Processors; 1 x PCIe 4.0/3.0 x16 slot(s); AMD B650 Chipset; 1 x PCIe 4.0/3.0 x16 slot (supports x4 mode); 2 x PCIe 4.0/3.0 x1 slots |
| Брой процесорни гнезда | 1 |
| Видео | 1 x DisplayPort; 1 x HDMI® port |
| Дисков интерфейс | SATA-600 -connectors: 4 x 7pin Serial ATA - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 PCIe 4.0 -connectors: 2 x M.2 - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 PCIe 5.0 -connectors: 1 x M.2 - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 |
| SATA | 4 x SATA 6Gb/s |
| M.2 slot | M.2_3 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 4.0 x4 mode), M.2_1 slot (Key M), type 2242/2260/2280(supports PCIe 5.0 x4 mode), M.2_2 slot (Key M), type 2242/2260/2280/22110 (supports PCIe 4.0 x4 mode) |
| RAID | 0,1,10 |
| LAN порт | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Звук | Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC; - Supports: Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking; - Supports up to 24-Bit/192 kHz playback; Audio Features; - Audio Shielding; - Power pre-regulator reduces power input noise to ensure consistent performance; - Premium audio capacitors; - Dedicated audio PCB layers; - Audio cover; - Unique de-pop circuit |
| Звуков изход | HD Audio (8-channel) |
| Аудио стандарти | High Definition Audio |
| Портове | 1 x HDMI 1 x DisplayPort 1 x USB-C 3.2 Gen2x2 2 x USB 3.2 Gen 2 1 x USB-C 3.2 Gen 2 4 x USB 2.0 1 x audio line-in - mini-jack 1 x audio line-out - mini-jack 1 x microphone - mini-jack 1 x audio line-out (center/subwoofer) - mini-jack 1 x audio line-out (rear) - mini-jack 1 x LAN (2.5Gigabit Ethernet) |
| Разширителни слотове | 1 x CPU 4 x DIMM 288-pin 1 x PCIe 4.0 x16 1 x PCIe 4.0 x16 (x4 mode (auto turn-off if 3rd M.2 is occupied)) 2 x PCIe 4.0 x1 2 x M.2 socket (2242/2260/2280 M.2 Key M slot) 1 x M.2 socket (2242/2260/2280/22110 M.2 Key M slot) |
| PCIe x1 | 2 |
| PCIe x4 | 1 |
| PCIe x16 | 1 x PCIe 4.0 x16 (x16 mode) |
| Вътрешен интерфейс | 1 x USB-C 3.2 Gen 1 - header 2 x USB 3.2 Gen 1 - header 4 x USB 2.0 - header 1 x audio - header 1 x Thunderbolt - header 1 x serial - header |
| Функции | Dual channel memory architecture, AMD EXPO technology |
| Софтуер | ASUS AI Suite III, PC Cleaner, WinRAR, ASUS TUF GAMING CPU-Z, Norton AntiVirus (Trial), ASUS AURA Creator, MyAsus, Armoury Crate, ASUS Fan Xpert 4 |
| Конектори | 1 x 4-pin CPU Fan header(s); 1 x 4-pin CPU OPT Fan header(s); 1 x 4-pin AIO Pump header(s); 4 x 4-pin Chassis Fan header(s); 1 x 24-pin Main Power connector; 1 x 8-pin +12V Power connector; 1 x 4-pin +12V Power connector; 3 x M.2 slots (Key M); 4 x SATA 6Gb/s ports; 1 x USB 3.2 Gen 1 connector (support(s) USB Type-C® ); 1 x USB 3.2 Gen 1 header(s) support(s) 2 additional USB 3.2 Gen 1 ports; 2 x USB 2.0 header(s) support(s) 4 additional USB 2.0 ports; 3 x Addressable Gen 2 header(s); 1 x Aura RGB header(s); 1 x Clear CMOS header; 1 x COM Port header; 1 x Front Panel Audio header (AAFP); 20-3 pin System Panel header with Chassis intrude function; 1 x Thunderbolt™ (USB4®) header |
| Конектори за захранване | 4-pin ATX12V connector, 24-pin main power connector, 8-pin ATX12V connector |
| Стандарти | VCCI Class B ITE, JATE, WEEE, FCC Part 15 Class B, DisplayPort 1.4, EU RoHS, EU REACH |
| Включени кабели | 2 x Serial ATA cable |
| Аксесоари | 2 x M.2 rubber package, M.2 screw package, TUF certification card |
| Ширина | 30.5 cm |
| Дълбочина | 24.4 cm |
| Други характеристики | Jack retasking, ASUS Q-Design, 12+2 Phase Power Design, ESD Guards, ASUS TurboV EVO, Q-DIMM, ASUS EZ DIY, Q-LED, Q-Slot, CrashFree BIOS 3, audio jack detect technology, ASUS DIGI+ VRM, ASUS Enhanced DRAM Overcurrent Protection, ASUS Stainless Steel Back I/O, TUF LANGuard, TUF Components, overvoltage protection, ASUS SafeDIMM, M.2 heatsink, ASUS ProCool, Water Pump Header, pre-mounted I/O shield, ASUS Aura Sync, ASUS OptiMem II, ASUS SafeSlot Core+, M.2 Q-Latch, VRM heatsink design, BIOS FlashBack button, BIOS FlashBack LED, Enlarged Chipset Heatsink, 60A Power Stage |
| Гаранция | 36 месеца |
| Код на продукта | 90MB1BY0-M0EAY0 |
Виж повече
Допълнителна информация
Виж повече
Информация за производителя
| Контакт | [email protected] |
| Адрес | Asus Global PTE. LTD. 10 Changi Business Park Central 2 486030 Singapore, SG |
| Уебсайт | https://www.asus.com |
| Партньорска информация | PIC.bg е доверен партньор на Asus |
Виж повече
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.
Отзиви
0.0
0 отзива.
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Оцени продукта
Добави отзив
Твоята количка