- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Микроскопи
- Discovery
- Levenhuk Discovery Atto Polar с книга (ID: 215883)
Микроскоп Levenhuk Discovery Atto Polar с книга 79063
ID: 215883
| Тип | биологичен, светлина/оптичен |
| Подходящо за | лабораторно/медицинско, училищен/образователен |
| Употреба | начинаещи, опитни потребители |
| Монтаж и инсталиране | лесно |
| Technique | на светлото поле |
| Head | може да се завърта на 360° |
| Head angle | 45° |
| Revolver | за 4 обектива |
| Увеличение, x | 40 — 1000 x |
| Окуляри | WF10x с показалец |
| Диаметър на окуляра | 23.2 мм. |
| Фокусиране | коаксиално, грубо (0,5 mm) и фино (0,002 mm) |
| Diaphragm | ирисова |
| Objectives | ахроматични: 4x, 10x, 40xs, 100xs (потапяне в масло) |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Филтри | син |
| Condenser | Abbe N.A. 1,25 с ирисова диафрагма и филтродържател |
| Light source type | светодиодно |
| Light source | долно: 1 W; горно 0,1 W |
| Light source placement | двойно |
| Brightness control |
|
| Работна температура | 5 — 40 °С |
| Maximum resolution | 2592x1944 |
| Stage | 105×95 мм. |
| Stage adjustment | 75/20 |
| Stage features | механична двуслойна |
| Размери на продукта | 35x22x17 cm см. |
| Батерия | 3 батерии АА (не са включени) |
| Захранване | 110–240V, 3 батерии АА (не са включени) |
| Материал | метален |
| Тегло | 2.63 kg кг. |
| Други характеристики | димер на светодиода |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 79063 |
Каналът Discovery Channel информира, забавлява и вдъхновява своите зрители по цялото земно кълбо за света в цялото му разнообразие и предизвикваща удивление същност. Като предлага на милиони хора възможността да го открият и да задоволят любопитството си, Discovery предлага интригуваща комбинация от истории в различни жанрове, включително наука и технология, изследване, приключения, история и дълбоки задкулисни проблясъци за хората, местата и организациите, които оформят и споделят света, в който живеем.
С гордост представяме серията оптични продукти Discovery, произведени от Levenhuk и одобрени от Discovery.
Вижте кратко сравнение на серията микроскопи Discovery »
Микроскопът Levenhuk Discovery Atto Polar е предназначен за изучаване на света на микроорганизмите с настройки за увеличение от 40x до 1000x. Предвидена е пропусната или отразена светлина, както и имерсионно масло. Устройството е удобен асистент за практикуване на хоби, в колежа и дори при лабораторни експерименти. В комплекта е включена образователната книга „Невидимият свят“.
Микроскопът е оборудван с въртяща се монокулярна глава, наклонена на 45°, което прави дългите наблюдения или груповите експерименти по-удобни. Когато няколко души трябва да видят един и същ образец, главата може да се завърта, без да се налага да се мести цялото устройство.
Увеличението включва настройки от 40x до 1000x. Широкоъгълният окуляр 10x се предлага с показалец. Ахроматичните обективи 4x, 10x, 40x и 100x са удобно заредени в револверната глава, което позволява бързо регулиране на силата на увеличение. Обективите 40x и 100x са с пружина. Освен това е включено както грубо, така и фино фокусиране.
Предметната маса на микроскопа е механична за по-голямо удобство. Кондензерът Abbe с ирисовата диафрагма и държача за филтър са разположени под предметната маса. Осветителната система се състои от две части: горно и долно осветление с променлив интензитет. Осветлението може да се захранва с батерии (не са включени) или от мрежата (променливотоков адаптер в комплекта).
Книгата „Невидимият свят“ е прекрасен учебник с илюстрации, който разказва за микроскопите и света на микроорганизмите. Тя включва научни теории и практически съвети за провеждане на експерименти в домашна обстановка. Тя идеално допълва микроскопа Levenhuk Discovery Atto Polar.
Основни характеристики:
- Биологичен микроскоп с настройки на увеличението от 40x до 1000x
- Ахроматични обективи, широкоъгълен окуляр с показалец в средата на полето
- Двойно светодиодно осветление с променлив интензитет
- Механична предметна маса, грубо и фино фокусиране
- Захранване чрез променливотоков адаптер или батерия
- Образователна книга с илюстрации, включена в комплекта
Комплект:
- Един микроскоп
- Един окуляр WF 10x с решетка
- Ахроматични обективи 4x, 10x, 40x с пружина, 100x с пружина (имерсионно масло)
- Една бутилка с имерсионно масло
- Един променливотоков адаптер и захранващ кабел
- Една капачка против прах
- Една книга „Невидимият свят“
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Контакт | |
| Адрес | |
| Уебсайт |
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.