- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Микроскопи
- Discovery
- Цифров Levenhuk Discovery Atto Polar с книга (ID: 215888)
Микроскоп Цифров Levenhuk Discovery Atto Polar с книга 79064
ID: 215888
| Тип | биологичен, светлина/оптичен, цифрови |
| Подходящо за | лабораторно/медицинско, училищен/образователен |
| Употреба | начинаещи, опитни потребители |
| Монтаж и инсталиране | лесно |
| Technique | на светлото поле |
| Head | може да се завърта на 360° |
| Head angle | 45° |
| Revolver | за 4 обектива |
| Увеличение, x | 40 — 1000 x |
| Окуляри | WF10x с показалец |
| Диаметър на окуляра | 23.2 мм. |
| Фокусиране | коаксиално, грубо (0,5 mm) и фино (0,002 mm) |
| Diaphragm | ирисова |
| Objectives | ахроматични: 4x, 10x, 40xs, 100xs (потапяне в масло) |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Филтри | син |
| Condenser | Abbe N.A. 1,25 с ирисова диафрагма и филтродържател |
| Light source type | светодиодно |
| Light source | долно: 1 W; горно 0,1 W |
| Light source placement | двойно |
| Spectral range | 380–650 (вграден инфрачервен филтър) nm |
| Баланс на бялото | автоматично, ръчно |
| Method of exposure | ERS (електронен преместващ се затвор) |
| Exposure control | автоматично |
| Brightness control |
|
| Работна температура | -5 — 40 °С |
| Запис | да |
| Maximum resolution | 2592x1944 |
| Мегапиксели | 5 |
| Скорост на предаване на кадри | 2@2592x1944<br>3@2048x1536<br>5@1600x1200<br>7.5@1280x1024 |
| Video format | изход: *.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 и по-нова), *h265 (Windows 10 и по-нова) |
| Image format | *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif и други |
| Pixel size | 2.2x2.2 μm |
| Usage location | окулярна тръба, вместо окуляра |
| Included camera |
|
| Camera sensor | 1/2,5" CMOS |
| Camera power supply | чрез USB кабел |
| Stage | 105×95 мм. |
| Stage adjustment | 75/20 |
| Stage features | механична двуслойна |
| Programmable options | размер на изображението, яркост |
| Портове | USB 2.0 |
| Софтуер | LevenhukLite |
| Software languages |
английски
китайски немски полски руски турски френски |
| Included experiment set |
|
| Размери на продукта | 35x22x17 cm см. |
| Системни изисквания |
Windows 8/10/11 (32-битов и 64-битов)
Mac OS X Linux до 2,8 GHz Intel Core 2 или по-мощен най-малко 2 GB RAM порт USB 2.0 CD-ROM |
| Батерия | 3 батерии АА (не са включени) |
| Захранване | 110–240V, 3 батерии АА (не са включени) |
| Материал | метален |
| Тегло | 2.755 kg кг. |
| Други характеристики | димер на светодиода |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 79064 |
Каналът Discovery Channel информира, забавлява и вдъхновява своите зрители по цялото земно кълбо за света в цялото му разнообразие и предизвикваща удивление същност. Като предлага на милиони хора възможността да го открият и да задоволят любопитството си, Discovery предлага интригуваща комбинация от истории в различни жанрове, включително наука и технология, изследване, приключения, история и дълбоки задкулисни проблясъци за хората, местата и организациите, които оформят и споделят света, в който живеем.
С гордост представяме серията оптични продукти Discovery, произведени от Levenhuk и одобрени от Discovery.
Вижте кратко сравнение на серията микроскопи Discovery »
Цифровият микроскоп Levenhuk Discovery Atto Polar е биологичен светлинен микроскоп с 5 Mpx цифрова камера. Той може да се използва за визуализиране на света на микроорганизмите, както и за запаметяване на изображения на образците във формат на снимка или видео. Микроскопът се предлага с нива на увеличение от 40x до 1000x, което позволява подробно проучване независимо от нивото на прозрачност дори когато се провеждат експерименти с имерсионно масло. В комплекта е включена образователна книга за света на микроорганизмите.
Ахроматична оптика, нива на увеличение от 40x до 1000x
Монокулярната глава може да се върти на 360° в хоризонталната равнина. Наклонът на главата от 45° осигурява комфорт дори при продължителни наблюдения. Оптичната система включва широкоъгълен окуляр 10x с показалец в средата на полето и четири ахроматични обектива с настройки за увеличение 4x, 10x, 40x и 100x. Обективите 40x и 100x са с пружина за допълнителна защита. Устройството е с грубо и фино фокусиране.
Двойно светодиодно осветление
Микроскопът е оборудван с механична предметна маса за оптимално използване на техниките за микропрепарати. Осветителната система се състои от две светодиодни осветления и променлив интензитет. Горно осветление отгоре и долно осветление отдолу. И двете осветления могат да се захранват с батерии (не са включени) или с променлив ток (включени). Микроскопът се предлага с кондензер Abbe с ирисова диафрагма и държач за филтър.
5 Mpx цифрова камера за снимки и видеозаписи
5 Mpx камера дава на този модул предимство пред конкурентите му. Камерата може да бъде поставена в окулярната тръба на мястото на окуляра и свързана към компютър чрез USB кабел. Необходима е инсталация на софтуер посредством предоставения компактдиск. Камерата може да зарежда изображения на компютърен екран при резолюция 2592 x 1944, както и да прави снимки и видеозапис. Основната функция за обработка на изображения е налична както за снимки, така и за видео.
В комплекта е включена книгата „Невидимият свят“
Книгата „Невидимият свят“ позволява бързо научаване на работата с микроскоп и ориентиране в разнообразния свят на микроорганизмите. Тази образователна книга е написана на лесен за разбиране език, допълнена е с ярки илюстрации и обяснява теорията, но и подготвя учениците за прилагане на знанията на практика. С помощта на това учебно помагало могат да се провеждат прости научни експерименти в домашна обстановка.
Основни характеристики:
- Ахроматична оптика, нива на увеличение от 40x до 1000x
- Грубо и фино фокусиране, механична предметна маса
- Двойно светодиодно осветление с променлив интензитет
- Захранване с променлив ток или батерии
- 5 Mpx цифрова камера и образователна книга с илюстрации в комплекта
- За наблюдения от всяко ниво на трудност в светлото поле
Комплект:
- Един микроскоп
- Един окуляр WF 10x с решетка
- Четири ахроматични обектива 4x, 10x, 40x с пружина и 100x с пружина (имерсионно масло)
- Една 5 Mpx цифрова камера
- Един USB 2.0 кабел
- CD със софтуер
- Една мека бутилка с имерсионно масло
- Един променливотоков адаптер и захранващ кабел
- Една капачка против прах
- Образователна книга „Невидимият свят“
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Контакт | |
| Адрес | |
| Уебсайт |
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.