- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Микроскопи
- Magus
- Металургичен MAGUS Metal 600 (ID: 686454)
Микроскоп Металургичен MAGUS Metal 600 82896
планахроматични обективи, халогенни светлинни източници за преминаваща и отразена светлина с мощност 30 W
Гаранция:
0.0
от 5.0
(0)
Купи и събери
25 точки
Плати по-лесно и сигурно с
ID: 686454
Характеристики
| Тип | металургичен, светлина/оптичен |
| Подходящо за | металургичен |
| Употреба | за професионалисти, опитни потребители |
| Монтаж и инсталиране | сложен |
| Technique | на светлото поле, поляризация |
| Head | Siedentopf |
| Head angle | 30 ° |
| Revolver | за 5 обектива |
| Увеличение, x | 50 — 600 x |
| Окуляри | 10х/22 mm, разстояние от очите: 10 mm (*опция: 10x/22 mm със скала, 12,5x/14; 15x/15; 20x/12; 25x/9) |
| Диаметър на окуляра | 30 мм. |
| Диоптрична корекция на окуляра | ±5 (на лявата тръба) |
| Фокусиране | коаксиален, грубо фокусиране (25 mm, със застопоряващ бутон и бутон за регулиране на затягането) и фино фокусиране (0,002 mm) |
| Objectives |
планахроматични с корекция до безкрайност: PL L5x/0,12
PL L10x/0,25 PL L40x/0,60 PL L60x/0,70; парфокално разстояние 45 mm (*опция: PL L20x/0,40 PL L50x/0,70 PL L80x/0,80 PL L100x/0,85 (сух)) |
| Филтри | зелен, син, жълт, матов |
| Working distance | 26,1 (5x); 20,2 (10x); 3,98 (40x); 2,08 (60x); 8,80 (20x); 3,68 (50x); 1,25 (80x); 0,40 (100x) mm |
| Разстояние между окулярите (IPD), mm | 48 — 75 мм. |
| Condenser | преминаваща светлина: кондензер Abbe с възможност за регулиране на центъра и височината, NA 1,25, регулируема диафрагма на апертурата и лещи с превключващ механизъм, със заключващи винтове |
| Light source type | халогенно |
| Light source | отразена и преминаваща светлина: 12 V/30 W |
| Light source placement | двойно |
| Brightness control |
|
| Работна температура | 5 — 35 °С |
| Stage | 210x140 мм. |
| Stage adjustment | 75/50 |
| Stage features | механична предметна маса с две оси, със стъклена плоча |
| Размери на продукта | 35x30x75 cm см. |
| Захранване | 220±22 V, 50 Hz, променливотокова мрежа |
| Тегло | 14.5 kg кг. |
| Други характеристики | вграден анализатор и поляризатор, който може да се демонтира |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 82896 |
Виж повече
Допълнителна информация
<p>Металургичният микроскоп Magus Metal 600 е предназначен за изследване на непрозрачни образци (метали, сплави, покрития с боя, полупроводникови и други материали) с отразена светлина при използване на микроскопските методи на светло поле и поляризация. Можете да изучавате микроструктурите върху плоски и полирани образци. Илюминаторът за преминаваща светлина също така дава възможност за изследване на уловени върху филтри частици и полупрозрачни материали (като тънко фолио) под микроскопа. Микроскопът е подходящ за изследвания и анализи от геолози, металурзи, инженери, археолози и специалисти в други области на науката.</p>
<p><strong>Оптика</strong></p>
<p>Тринокулярната глава има тринокулярна тръба за монтиране на камера (не е приложена). Светлинният лъч може да се разделя в две позиции: 100:0 или 0:100, което означава, че можете да насочвате светлинния лъч към цифровата камера или към окулярната тръба. Тринокулярната глава лава е наклонена на 30°, което е удобно при продължителни наблюдения. На лявата тръба има пръстен за регулиране на диоптъра.</p>
<p>В базовата конфигурация увеличението на микроскопа е от 50х до 600x. За повишаване на горната граница на увеличението може да монтирате допълнителни окуляри. Револверната глава с обективи е ориентирани навътре. Могат да бъдат монтирани пет обектива едновременно – четири от тях са включени в комплекта, а един слот е свободен за монтиране на допълнителен обектив. Микроскопът използва планахроматични обективи с голямо фокусно разстояние, които са подходящи за микроскопия по метода на светлото поле.</p>
<p><strong>Осветление</strong></p>
<p>Микроскопът е оборудван с осветителни системи за преминаваща и отразена светлина. При двете се използват халогенни крушки 30 W с регулируема яркост, които се захранват с променливотоково захранване. Халогенните крушки излъчват светлина с цветна температура, която позволява комфортна работа.</p>
<p>Микроскопът е оборудван с устройства за поляризация за наблюдения с отразена светлина: вграден анализатор и поляризатор, който може да се демонтира. Диафрагмата на апертурата и полевата диафрагма правят възможно регулирането на осветлението на Кьолер, в комплекта са включени също и цветни филтри. Апертурите и източникът на отразена светлина могат да се центрират.</p>
<p>В системата за преминаваща светлина се използва обикновен кондензер на Abbe, чиято позиция може да се регулира по два начина: центриране и регулиране по височина. Допълнително има повдигаща се нагоре леща за използване с обективи с малко увеличение. Има диафрагма на апертурата и полева диафрагма, т.е. можете да използвате метода с осветление на Кьолер.</p>
<p><strong>Предметна маса и фокусиращ механизъм</strong> </p>
<p>Максималната височина на образеца, който може да се постави върху предметната маса, е 20 mm. Образецът се премества чрез преместване на предметната маса по двете оси. Допълнително има стъклена плоча, която се използва за работа с непрозрачни образци.</p>
<p>За регулиране на фокуса се използват механизми за грубо и фино фокусиране. Фокусирането е плавно и прецизно. Грубото фокусиране има застопоряващ бутон и регулиране на затягането. Бутоните за фокусиране са разположени коаксиално от двете страни, така че не е необходимо да държите ръцете си вдигнати, докато работите; вместо това можете да ги поставите върху масата.</p>
<p><strong>Принадлежности</strong></p>
<p>Микроскопът Magus Metal 600 може да бъде оборудван още с допълнителни окуляри, обективи с голямо фокусно разстояние, цифрови камери и калибрационни образци.</p>
<p><strong>Основни характеристики:</strong></p>
<ul>
<li>Микроскоп за изследване на непрозрачни плоски и полирани образци чрез отразена светлина и на полупрозрачни образци чрез преминаваща светлина</li>
<li>Тринокулярна глава с тринокулярна тръба и разделител на лъча</li>
<li>Източник на преминаваща и отразена светлина: халогенна крушка 30 W</li>
<li>Метод с осветление на Кьолер с преминаваща и отразена светлина, микроскопски метод с поляризация в отразена светлина </li>
<li>Елементи (диафрагми и източници на светлина) на осветителната система за отразена светлина, които могат да се центрират, комплект филтри</li>
<li>Кондензер на Abbe с повдигаща се нагоре леща, която се използва с обективи с малко увеличение</li>
<li>Широка гама допълнителни обективи и окуляри</li>
</ul>
<p><strong>Комплектът включва:</strong></p>
<ul>
<li>Основа с вход за захранване, светлинен източник за преминаваща светлина и кондензер, фокусиращ механизъм, предметна маса и револверна глава</li>
<li>Илюминатор за отразена светлина с корпус на осветителното тяло </li>
<li>Тринокулярна глава</li>
<li>Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L5x/0,12 WD 26,1 mm</li>
<li>Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L10х/0,25 WD 20,2 mm</li>
<li>Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L40х/0,60 WD: 3,98 mm</li>
<li>Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L60x/0,70 WD: 2,08 mm</li>
<li>Окуляр 10x/22 mm с голямо разстоянието от очите (2 бр.)</li>
<li>Стъклена плоча на предметната маса </li>
<li>Адаптер за C-образна монтировка 1x</li>
<li>Шестостенен ключ</li>
<li>Променливотоков захранващ кабел</li>
<li>Захранващ кабел на илюминатора за отразена светлина</li>
<li>Покривало против прах</li>
<li>Ръководство за потребителя и гаранционна карта</li>
</ul>
<p><strong>Предлагат се по заявка:</strong></p>
<ul>
<li>Окуляр 10x/22 mm със скала</li>
<li>Окуляр 12,5x/14 mm (2 бр.)</li>
<li>Окуляр 15x/15 mm (2 бр.)</li>
<li>Окуляр 20x/12 mm (2 бр.)</li>
<li>Окуляр 25x/9 mm (2 бр.)</li>
<li>Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L20х/0,40 WD 8,80 mm</li>
<li>Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L50х/0,70 WD 3,68 mm</li>
<li>Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L80x/0,80 WD: 1,25 mm</li>
<li>Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L100x/0,85 (сух) WD 0,40 mm</li>
<li>Цифрова камера</li>
<li>Калибрационен образец</li>
</ul>
Виж повече
Допълнителна информация
Виж повече
Информация за производителя
| Контакт | [email protected] |
| Адрес | ул. Акад. Стефан Младенов 46, София, 1700, България |
| Уебсайт | https://magusmicro.bg/ |
Виж повече
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.
Отзиви
0.0
0 отзива.
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Оцени продукта
Добави отзив