- Начало
- NAS устройства
- LaCie
- LACIE 1big Dock 10TB Thunderbolt 3 + USB 3.1 8.9cm 3.5inch for MAC PC - gray (ID: 217317)
Storage(NAS) LACIE 1big Dock 10TB Thunderbolt 3 + USB 3.1 8.9cm 3.5inch for MAC PC - gray STHS10000800
изчерпано
but their slim build means fewer ports and memory card slots - and therefore more dongles. The LaCie 1big Dock is here, not only to help you...
Гаранция:
0.0
от 5.0
(0)
Купи и събери
7 точки
Плати по-лесно и сигурно с
ID: 217317
Характеристики
| Гаранция | 60 месеца |
| Тип | Hard drive array |
| Височина | 11.8 cm |
| Ширина | 5.63 cm |
| Дълбочина | 21.7 cm |
| Storage interface type | SATA 6Gb/s |
| Expansion bays | 1 (total) / 0 (free) x internal - 3.5" |
| Разширителни слотове | 1 (total) / 1 (free) x CompactFlash Card |
| Интерфейс | 2 x Thunderbolt 3 1 x DisplayPort 1 x USB 3.1 1 x USB 3.0 - 9 pin USB Type A |
| Включени кабели | 1 x Thunderbolt 3 cable 1 x USB-C to USB-A cable |
| Захранване | External power adapter |
| Изисквано напрежение | AC 120/230 V - 50/60 Hz |
| Drive type | HDD |
| Drive brand | Seagate |
| Drive capacity | 1 x 10 TB |
| Drive features | Enterprise |
| Вградена | SD card reader |
| Installed modules | 1 |
| Supported modules | 1 |
| Supported drive interfaces | SATA-600 |
| Array capacity | 10 TB |
| Код на продукта | STHS10000800 |
Виж повече
Допълнителна информация
- SD and CF card readers, ports, and more
Directly ingest footage, charge devices, connect 4K monitors, daisy chain additional drives, and store your portfolio - that's the magic of 1big Dock. But what's more, you get powerful Thunderbolt 3 performance and the reliability of a Seagate IronWolf Pro enterprise-class hard drive. The result? Your amazing creative headquarters. - Brilliant - from start to finish
The plan was to build a solution so refined, so centralized, that you could freely focus on what matters most: creating awesome work. - USB 3.0 hub
Charge your phone, offload content from USB devices such as shuttle drives and digital cameras, or simply connect USB peripherals. - DisplayPort 1.4
Directly connect to your display monitor - from 720-1080p up to 4K 120Hz, or even 8K 60Hz. - Dual Thunderbolt 3 ports
Daisy chain up to six additional storage devices, plus charge your Thunderbolt, USB-C, or USB 3.0 laptop. - Swappable drawer with hard drive
Need to maintain or upgrade your hard drive? Simply use the removable drawer and swap in the other drive anytime. - Self-cooling aluminum enclosure
1big Dock's aluminum enclosure and thermo-regulated fan deliver sustained, optimized reliability and performance for the long haul. - More power to you and your laptop
1big Dock is engineered to keep your laptop charged thanks to its patent-pending power pass-through feature: simply connect your laptop's power supply to 1big Dock's Thunderbolt 3 daisy chain port for up to 70W of power delivery. - Power delivery
When not using your charger, you'll still get up to 45W of power from 1big (up to 30W if you're simultaneously daisy chaining other USB-C devices). Either way, 1big keeps you going when you're knee-deep in the creative process. - A fierce hard drive for intensive projects
A Seagate IronWolf Pro enterprise-class drive lives inside 1big Dock - and it's the secret sauce to sprinting past goals and deadlines. Supporting up to 300TB/year workloads, this powerhouse HDD is specifically designed for high-speed 7200 rpm performance, smooth power management, massive capacity, and 24/7 reliability.
Виж повече
Допълнителна информация
Виж повече
Информация за производителя
| Контакт | |
| Адрес | |
| Уебсайт | https://www.lacie.com/gb/en/ |
Виж повече
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.
Отзиви
0.0
0 отзива.
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Оцени продукта
Добави отзив
Твоята количка