- Начало
- NAS устройства
- Western Digital
- WD My Cloud Pro PR4100 64TB 4Bay NAS 4xHDD 1.6GHz QuadCore processor 4Gb RAM RAID 0 1 JBOD 2xUSB3.0 External RTL (ID: 212889)
Storage(NAS) WD My Cloud Pro PR4100 64TB 4Bay NAS 4xHDD 1.6GHz QuadCore processor 4Gb RAM RAID 0 1 JBOD 2xUSB3.0 External RTL WDBNFA0640KBK-EESN
изчерпано
Плати по-лесно и сигурно с
ID: 212889
Характеристики
| RAID level |
RAID 0
RAID 1 RAID 5 RAID 10 JBOD |
| Други характеристики | Status LCD |
| Гаранция | 36 месеца |
| Тип | NAS server |
| Host connection | Gigabit Ethernet |
| Модули | 4 (installed) / 4 (max) |
| Височина | 19.2 cm |
| Ширина | 17 cm |
| Дълбочина | 23.2 cm |
| Капацитет | 64 TB |
| Функции | DLNA Media Server, Apple Time Machine compatible, built-in hardware transcoding, Plex Media Server |
| Езици | EMEA |
| Процесор | 1 x Intel Pentium N3710 1.6 GHz |
| Процесор ядра | Quad-Core |
| CPU turbo boost | 2.56 GHz |
| CPU slots | 1 |
| RAM-памет | 4 GB (installed) / 16 GB (supported) - DDR3L |
| Контролер на съхранението | RAID |
| Мрежа | GigE |
| Encryption | 256-bit AES |
| Поддържани мрежови протоколи | DLNA CERTIFIED, UPnP |
| Expansion bays | 4 (total) / 0 (free) x internal |
| Интерфейс | 2 x Ethernet 1000Base-T, 3 x USB 3.0 |
| Допълнителна информация | Password security |
| Включени кабели | 1 x network cable |
| Захранване | External power adapter |
| Изисквано напрежение | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Консумация | ) |
| Съвместими операционни системи |
Apple OS X 10.8 Mountain Lion
Apple OS X 10.9 Mavericks Apple OS X 10.10 Yosemite Microsoft Windows 7 / 8 / 10 Apple OS X 10.11 El Capitan |
| Включен софтуер | WD Sync, WD SmartWare Pro, WD Access, Adobe Creative Cloud Photography Plan (2 months subscription) |
| Минимална работна температура | 0 °C |
| Максимална работна температура | 35 °C |
| Drive type | HDD |
| Drive capacity | 4 x 16 TB |
| Тегло с опаковката | 7.92 kg |
| Цвят | Black |
| Код на продукта | WDBNFA0640KBK-EESN |
Виж повече
Допълнителна информация
- Backup for Mac and PC
Save content from a PC automatically with WD SmartWare Pro, or easily back up a Mac through Apple Time Machine. - Access anywhere
Access, edit and share HD media with clients and colleagues using MyCloud.com and the My Cloud mobile app anywhere you have an internet connection. - Stream anything
Built-in hardware transcoding prepares media for streaming in the right format and quality, and with the Plex Media Server installed on your NAS, you can beautifully stream to any device with an internet connection. - Storage to organize everything
With high capacity network storage, you get the space you need to keep all your shots organized in one spot. Combined with a quad core Intel Pentium N3710 processor and 4GB of RAM, you can seamlessly stream HD videos or share content with multiple users. Keep your production files, .RAW photos, or final mixes in a single place and ready for access with the My Cloud Pro Series. - One-touch copying
Using an integrated copy button, the My Cloud Pro Series can back up and preserve everything in a single move. The My Cloud Pro Series is also exFAT compatible, so you can plug in a camera or an external hard drive like the My Passport Wireless Pro device and automatically offload everything as soon as you're back from a shoot. - Data protection your way
Multiple RAID options help you protect your digital library however you need, while password protection and 256-bit AES volume encryption helps safeguard your files from prying eyes. Along with two power ports in case of a power supply failure, the My Cloud Pro Series helps keep your data safe. - Centralize, organize and beautifully stream with Plex
With built-in hardware transcoding and the downloadable Plex Media Server, your team can smoothly stream HD media wherever they have an internet connection. Hardware transcoding prepares media for streaming in the right format and quality, and with the Plex app installed on your NAS, you can beautifully stream to any device.
Виж повече
Допълнителна информация
Виж повече
Информация за производителя
| Контакт | [email protected] |
| Адрес | Belgium Ghent Ottergemsesteenewg Zuid 808 Bus B43 9000 Ghent |
| Уебсайт | http://www.wdc.com/en/ |
Виж повече
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.
Отзиви
0.0
0 отзива.
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Оцени продукта
Добави отзив