- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Телескопи
- Discovery
- Levenhuk Discovery Sky Trip ST80 с книга (ID: 266277)
Телескоп Levenhuk Discovery Sky Trip ST80 с книга 79047
ID: 266277
| Тип | рефракторен телескоп |
| Употреба | начинаещи |
| Монтаж и инсталиране | изключително лесно |
| Observe | наземни обекти, планети на Слънчевата система |
| Диаметър на лещата на обектива, mm | 80 мм. |
| Barlow lens | 3x |
| Фокално разстояние | 400 мм. |
| Най-голямо практическо увеличение | 160 x |
| Гранична звездна величина | 11.62 |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Оптично покритие | цялостно многослойно покритие |
| Finderscope | оптичен, 5x20 |
| Окуляри | K9 mm (44x), K25 mm (16x) |
| Диаметър на окуляра | 1,25 инча |
| Материал на оптичната тръба | алуминий |
| Управление | ръчно |
| Монтиране | азимутална |
| Статив | алуминий |
| Регулиране височината на статива | 560–1200 |
| Accessories tray |
|
| Размери на продукта | 66x26x14 cm |
| Тегло | 4.185 kg кг. |
| Други характеристики | вграден течен компас (разположен върху оптичната тръба) |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 79047 |
Каналът Discovery Channel информира, забавлява и вдъхновява своите зрители по цялото земно кълбо за света в цялото му разнообразие и предизвикваща удивление същност. Като предлага на милиони хора възможността да го открият и да задоволят любопитството си, Discovery предлага интригуваща комбинация от истории в различни жанрове, включително наука и технология, изследване, приключения, история и дълбоки задкулисни проблясъци за хората, местата и организациите, които оформят и споделят света, в който живеем.
С гордост представяме серията оптични продукти Discovery, произведени от Levenhuk и одобрени от Discovery.
Телескопът Levenhuk Discovery Sky Trip ST80 с книга е всичко, за което един амбициозен астроном мечтае. Компактният рефракторен телескоп е идеален за първото Ви изживяване с открития космос, пътувания извън града и дори за астрофотография на начално ниво. Интересната образователна книга „Космос. Непразна празнота“ съдържа цялата основна теория, която трябва да знаете за наблюдението на звездите. Уредът е отличен за наблюдения на Луната, планетите и наземни наблюдения. Ярки обекти в далечния космос като мъглявини и далечни галактики са лесно видими. Най-добрият телескоп в своята серия: максимално увеличение 160x.
Levenhuk Discovery Sky Trip ST80 е лесен за работа, тъй като тръбата на телескопа е монтирана на проста азимутална монтировка за движение в хоризонталната и вертикална равнина. Телескопът се предлага с много оптични принадлежности: леща на Барлоу, окуляри, визьор и диагонална призма. Има адаптер за смартфон за правене на снимки и видео. Можете да изследвате възможностите на първия си телескоп, като коригирате настройките, за да наблюдавате различни небесни тела, да записвате резултатите си и да ги споделяте с приятелите си. Малък вграден компас улеснява наземната навигация.
Предимството на телескопа е малката тръба. В сравнение с други рефракторни телескопи, оптичната тръба е наполовина по-къса от много други. Освен това телескопът е с бърза и лесна настройка. Това го прави идеален за пътувания, разходки през уикенда до провинцията и извънградски фестивали за любители на астрофотографията. Устройството и аксесоарите се съхраняват удобно в торба, така че устройството може да се транспортира безопасно. Регулируемият по височина стабилен триножник, изработен от алуминий и снабден с поставка за принадлежности, лесно се регулира според височината на наблюдателя.
Основни характеристики:
- Най-мощният рефракторен телескоп от серията Levenhuk Discovery Sky Trip
- Компактна оптична тръба с вграден компас
- За наблюдение на космоса през нощта и наземни обекти през деня
- Лесна за използване азимутална монтировка
- Всичко необходимо за цветни снимки: оптика с цялостно покритие и адаптер за смартфон
- Комплект от множество принадлежности и илюстрирана образователна книга
Комплектът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Азимутална монтировка
- Алуминиев триножник с поставка за принадлежности
- Оптичен визьор 5x20
- Окуляр: K9 mm, 1,25"
- Окуляр: K25 mm, 1,25"
- Диагонална призма
- Леща на Барлоу с увеличение 3x
- Адаптер за смартфон
- Торба за транспортиране
- Образователната книга "Космос. Непразна празнота"
| Контакт | |
| Адрес | |
| Уебсайт |
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.