- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Телескопи
- Discovery
- Levenhuk Discovery Spark 114 AZ с книга (ID: 695459)
Телескоп Levenhuk Discovery Spark 114 AZ с книга 78723
ID: 695459
| Тип | рефлекторен телескоп |
| Употреба | начинаещи |
| Монтаж и инсталиране | изключително лесно |
| Observe | обекти в далечния Космос |
| Тип на обектива | сферичен |
| Barlow lens | 2x |
| Фокално разстояние | 900, 0 до 10 мм. |
| Focuser | рейка и пиньон |
| Angular resolution | 7.9 arcsec |
| Primary mirror diameter | 114 мм. |
| Най-голямо практическо увеличение | 228 x |
| Гранична звездна величина | 12.38 |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Оптично покритие | антирефлексно |
| Finderscope | оптичен, 6x30 |
| Окуляри | H12,5 mm (72х), H20 mm (45x), SR4 mm (225х) |
| Диаметър на окуляра | 1,25 инча |
| Материал на оптичната тръба | метален |
| Optical tube mount | винтове |
| Optics | Нютонов |
| Управление | ръчно |
| Монтиране | азимутална |
| Статив | алуминий |
| Регулиране височината на статива | 670–1230 |
| Accessories tray |
|
| Размери на продукта | 96x30x26 cm |
| Тегло | 7.9 kg кг. |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 78723 |
Каналът Discovery Channel информира, забавлява и вдъхновява своите зрители по цялото земно кълбо за света в цялото му разнообразие и предизвикваща удивление същност. Като предлага на милиони хора възможността да го открият и да задоволят любопитството си, Discovery предлага интригуваща комбинация от истории в различни жанрове, включително наука и технология, изследване, приключения, история и дълбоки задкулисни проблясъци за хората, местата и организациите, които оформят и споделят света, в който живеем.
С гордост представяме серията оптични продукти Discovery, произведени от Levenhuk и одобрени от Discovery.
Levenhuk Discovery Spark 114 AZ е нютонов рефлекторен телескоп, който е перфектен за изучаване на обекти в далечния Космос. С него можете да наблюдавате мъглявини, звездни купове и двойни звезди. С него също могат да се изследват и космически обекти (в рамките на Сатурн). Телескопът се доставя с илюстрирана образователна книга. Тя ще се превърне във великолепен наръчник за начинаещи астрономи, който ще доведе мистериозната вселена по-близо до Вас.
Levenhuk Discovery Spark 114 AZ се насочва чрез азимутална монтировка с вилка. Монтировката има застопоряващ бутон за прецизни и плавни вертикални движения. Огледалото е със сферична форма, а оптичните елементи са изработени от стъкло с антирефлексно покритие. С фокусно разстояние 900 mm телескопът може да „достигне“ дори неясни обекти в далечния Космос и да създаде ясно, отчетливо и чисто изображение.
Монтировката се монтира върху здрав метален триножник с регулируеми крака. Поставката за принадлежности се намира в центъра на триножника. Наборът включва окуляри с различни фокусни разстояния и леща на Барлоу, които предоставят много възможности за наблюдение при различни увеличения. Ако е необходимо, можете да добавите към телескопа други принадлежности: популярният диаметър на окуляра с размер 1,25" дава възможност за монтиране на други допълнителни принадлежности.
Основни характеристики:
- Рефлекторен телескоп за изучаване на обекти в далечния Космос, сферично основно огледало
- Азимутална монтировка с вилка, с бутон за застопоряване
- Оптично стъкло с антирефлексно покритие
- Фокусиращо устройство с рейка и пиньон, стандартен диаметър на тръбата на окуляра
- Информационна енциклопедия за начинаещи астрономи (включена е)
Наборът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Окуляр SR 4 mm
- Окуляр H 12,5 mm
- Окуляр H 20 mm
- Визьор 6x30
- Леща на Барлоу с увеличение 2x
- Азимутална монтировка
- Алуминиев триножник с поставка за принадлежности
- Образователна книга „Космос. Непразната празнота“
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Контакт | |
| Адрес | |
| Уебсайт |
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.