- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Телескопи
- Discovery
- Levenhuk Discovery Spark 607 AZ с книга (ID: 633057)
Телескоп Levenhuk Discovery Spark 607 AZ с книга 79068
ID: 633057
| Тип | рефракторен телескоп |
| Употреба | за деца, начинаещи |
| Монтаж и инсталиране | изключително лесно |
| Observe | наземни обекти, планети на Слънчевата система |
| Диаметър на лещата на обектива, mm | 60 мм. |
| Barlow lens | 3x |
| Фокално разстояние | 700 мм. |
| Focuser | рейка и пиньон |
| Angular resolution | 11.6 arcsec |
| Най-голямо практическо увеличение | 120 x |
| Гранична звездна величина | 10.99 |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Оптично покритие | антирефлексно |
| Finderscope | оптичен, 5x24 |
| Окуляри | SR4 mm (175x), Н12,5 mm (56x), H20 mm (35x), Окуляр за пряко наблюдение 1,5x |
| Диаметър на окуляра | 0,965 инча |
| Материал на оптичната тръба | метален |
| Optical tube mount | винтове |
| Optics | ахромат |
| Управление | ръчно |
| Монтиране | азимутална |
| Статив | алуминий |
| Регулиране височината на статива | 600–1000 |
| Accessories tray |
|
| Размери на продукта | 75x25x18 cm |
| Тегло | 3.89 kg кг. |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 79068 |
Каналът Discovery Channel информира, забавлява и вдъхновява своите зрители по цялото земно кълбо за света в цялото му разнообразие и предизвикваща удивление същност. Като предлага на милиони хора възможността да го открият и да задоволят любопитството си, Discovery предлага интригуваща комбинация от истории в различни жанрове, включително наука и технология, изследване, приключения, история и дълбоки задкулисни проблясъци за хората, местата и организациите, които оформят и споделят света, в който живеем.
С гордост представяме серията оптични продукти Discovery, произведени от Levenhuk и одобрени от Discovery.
Levenhuk Discovery Spark 607 AZ, който се доставя с книга, е телескоп за начинаещи астрономи любители. С уреда се работи лесно и е подходящ за изучаване на лунни и наземни пейзажи. Също така могат да се видят (дистанционно) някои планети и ярки обекти в далечния Космос. Комплектът включва книгата с цветни илюстрации за астрономия „Космос. Непразната празнота“, която е насочена предимно към планетите от слънчевата система. Точно това, от което се нуждаете за Вашите първи стъпки в наблюдението на звездите!
Благодарение на ахроматичната оптична схема Levenhuk Discovery Spark 607 AZ създава изображения без изкривяване на цветовете. Оптичните елементи са изработени от стъкло и са допълнени с антирефлексно покритие – то осигурява по-ясно, по-отчетливо и по-точно изображение. Можете да насочвате точно телескопа чрез монтировката с вилка, с бутон за застопоряване върху вертикалната ос. Височината на алуминиевия триножник може да се регулира и има удобна поставка за поставяне на принадлежности.
Едно от предимствата на модела е широкият набор от принадлежности. Той включва три окуляра с различни фокусни разстояния, окуляр за пряко наблюдение, мощна леща на Барлоу, диагонално огледало и други полезни принадлежности. Чрез комбинирането им можете да получите широк диапазон от увеличения и да експериментирате с наблюдението на различни небесни тела.
Основни характеристики:
- Рефракторен телескоп за изучаване на Луната и изследване на планетите
- Служи за мощна зрителна тръба през деня
- Ахроматични оптични елементи от стъкло, антирефлексно покритие
- Азимутална монтировка с бутон за застопоряване на вертикалната ос
- Интересен наръчник за близкото до Земята пространство
Наборът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Окуляр SR 4 mm
- Окуляр H 12,5 mm
- Окуляр H 20 mm
- Окуляр за пряко наблюдение с увеличение 1,5х
- Оптичен визьор 5x24
- Диагонално огледало 90°
- Леща на Барлоу с увеличение 3x
- Азимутална монтировка
- Алуминиев триножник с поставка за принадлежности
- Образователна книга „Космос. Непразната празнота“
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Контакт | |
| Адрес | |
| Уебсайт |
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.