- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Телескопи
- Discovery
- Levenhuk Discovery Spark 707 AZ с книга (ID: 629864)
Телескоп Levenhuk Discovery Spark 707 AZ с книга 79070
ID: 629864
| Тип | рефракторен телескоп |
| Употреба | за деца, начинаещи |
| Монтаж и инсталиране | изключително лесно |
| Observe | наземни обекти, планети на Слънчевата система |
| Диаметър на лещата на обектива, mm | 70 мм. |
| Barlow lens | 3x |
| Фокално разстояние | 700 мм. |
| Focuser | рейка и пиньон |
| Angular resolution | 1.7 arcsec |
| Най-голямо практическо увеличение | 140 x |
| Гранична звездна величина | 11.33 |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Оптично покритие | антирефлексно |
| Finderscope | оптичен, 5x24 |
| Окуляри | SR4 mm (175x), Н12,5 mm (56x), H20 mm (35x), Окуляр за пряко наблюдение 1,5x |
| Диаметър на окуляра | 1,25 инча |
| Материал на оптичната тръба | метален |
| Optical tube mount | винтове |
| Optics | ахромат |
| Управление | ръчно |
| Монтиране | азимутална |
| Статив | алуминий |
| Регулиране височината на статива | 670–1230 |
| Accessories tray |
|
| Размери на продукта | 75x25x18 cm |
| Тегло | 4.37 kg кг. |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 79070 |
Каналът Discovery Channel информира, забавлява и вдъхновява своите зрители по цялото земно кълбо за света в цялото му разнообразие и предизвикваща удивление същност. Като предлага на милиони хора възможността да го открият и да задоволят любопитството си, Discovery предлага интригуваща комбинация от истории в различни жанрове, включително наука и технология, изследване, приключения, история и дълбоки задкулисни проблясъци за хората, местата и организациите, които оформят и споделят света, в който живеем.
С гордост представяме серията оптични продукти Discovery, произведени от Levenhuk и одобрени от Discovery.
Ако мечтаете да получите първия си телескоп или търсите подарък за начинаещ астроном, разгледайте телескопа Levenhuk Discovery Spark 707 AZ, който се доставя с книга. Той съчетава всичко, от което може да се нуждаете за първия поглед към нощното небе: лесно управление, широк спектър от астрономически наблюдения и разширен комплект принадлежности. Можете да наблюдавате детайлите на лунни пейзажи, планетите от групата на Земята и дори да видите в далечината най-ярките обекти в далечния Космос. Възможно е да изследвате също така наземни обекти през деня, като използвате телескопа като зрителна тръба.
Levenhuk Discovery Spark 707 AZ се основава на ахроматичната рефракторна схема, т.е. изображението се формира без изкривяване на цветовете. Външните повърхности на стъклените лещи са с антирефлексно покритие: То помага на системата да събира повече светлина, което осигурява високо качество на картината в цялото зрително поле. С азимуталната монтировка се работи лесно, а вертикалната ос е оборудвана с бутон за застопоряване за прецизно регулиране. Фокусиращото устройство с рейка и пиньон регулира фокуса. Благодарение на неговия стандартен диаметър 1,25" телескопът е съвместим с много оптични принадлежности.
Височината на алуминиевите крака на триножника може да се регулира, а благодарение на поставката за принадлежности, те са винаги под ръка. Наборът се предлага с три окуляра, които осигуряват различни увеличения, окуляр за директно изображение и леща Барлоу с увеличение 3х. Допълнително към устройството и принадлежностите към него ще намерите образователната книга „Космос. Непразната празнота“ в цветна кутия. Книгата съдържа подробно описание на небесните тела от Слънчевата система, което е особено интересно за притежателите на рефракторни телескопи, и също така дава практически съвети за процеса на наблюдение с телескоп.
Основни характеристики:
- Ахроматичен рефрактор и стъклени лещи с антирефлексно покритие
- За наблюдение на близкия Космос през нощта и на наземни обекти през деня
- Азимутална монтировка с бутон за насочване на телескопа
- Широк набор от оптични принадлежности и регулируем триножник
- Книга за Космоса – великолепен наръчник за начинаещите астрономи
Наборът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Окуляр SR 4 mm
- Окуляр H 12,5 mm
- Окуляр H 20 mm
- Окуляр за пряко наблюдение с увеличение 1,5х
- Диагонално огледало 90°
- Леща на Барлоу с увеличение 3x
- Оптичен визьор 5x24
- Азимутална монтировка
- Алуминиев триножник с поставка за принадлежности
- Образователна книга „Космос. Непразната празнота“
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Контакт | |
| Адрес | |
| Уебсайт |
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.