- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Телескопи
- Discovery
- Levenhuk Discovery Spark 767 AZ с книга (ID: 629865)
Телескоп Levenhuk Discovery Spark 767 AZ с книга 79071
ID: 629865
| Тип | рефлекторен телескоп |
| Употреба | начинаещи |
| Монтаж и инсталиране | изключително лесно |
| Observe | обекти в далечния Космос |
| Тип на обектива | сферичен |
| Barlow lens | 2x |
| Фокално разстояние | 700 мм. |
| Focuser | рейка и пиньон |
| Angular resolution | 9.0 arcsec |
| Primary mirror diameter | 76 мм. |
| Най-голямо практическо увеличение | 152 x |
| Гранична звездна величина | 11.5 |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Оптично покритие | антирефлексно |
| Finderscope | оптичен, 5x24 |
| Окуляри | SR4 mm (175x), Н12,5 mm (56x), H20 mm (35x) |
| Диаметър на окуляра | 0,965 инча |
| Материал на оптичната тръба | метален |
| Optical tube mount | винтове |
| Optics | Нютонов |
| Управление | ръчно |
| Монтиране | азимутална |
| Статив | алуминий |
| Регулиране височината на статива | 600–1000 |
| Accessories tray |
|
| Размери на продукта | 75x27x26 cm |
| Тегло | 5.39 kg кг. |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 79071 |
Каналът Discovery Channel информира, забавлява и вдъхновява своите зрители по цялото земно кълбо за света в цялото му разнообразие и предизвикваща удивление същност. Като предлага на милиони хора възможността да го открият и да задоволят любопитството си, Discovery предлага интригуваща комбинация от истории в различни жанрове, включително наука и технология, изследване, приключения, история и дълбоки задкулисни проблясъци за хората, местата и организациите, които оформят и споделят света, в който живеем.
С гордост представяме серията оптични продукти Discovery, произведени от Levenhuk и одобрени от Discovery.
Levenhuk Discovery Spark 767 AZ е класически нютонов рефлекторен телескоп от начално ниво, предназначен за наблюдение на обекти в далечния Космос. Чрез този телескоп можете да изучавате двойни звезди, както и големи кълбовидни и разсеяни звездни купове. Можете да видите почти всички обекти в далечния Космос от каталога на Месие, но не с големи детайли. По отношение на близките до Земята обекти можете да изследвате Луната и планетите от групата на Земята.
Оптичните елементи на телескопа Levenhuk Discovery Spark 767 AZ са изработени от стъкло с антирефлексно покритие и осигуряват ясни, чисти и отчетливи изображения. Азимуталната монтировка Ви позволява да управлявате лесно телескопа, като местите тръбата в хоризонтална и вертикална посока. Насочването към астрономически обекти е лесно за изпълнение дори от начинаещи. Вертикалната ос на монтировката има бутон за застопоряване, който осигурява много точно насочване.
Включени са три окуляра и леща на Barlow с увеличение 2x, за да можете да експериментирате с увеличението. Аксесоарите се съхраняват удобно на поставката за триножник, която може да се регулира. Заслужава да се отбележи, че образователната книга „Космос. Непразната празнота“ е великолепна за всички начинаещи астрономи и се доставя в цветна кутия за подаръци заедно с всеки телескоп и другите принадлежности. Книгата е наръчник за Космоса, който ще Ви помогне да научите повече за небесните тела или да опресните своите знания, преди да пристъпите към наблюдение на звездите.
Основни характеристики:
- Нютонов рефлекторен телескоп със сферично главно огледало
- Азимутална монтировка с бутон за застопоряване
- Оптика с антирефлексно покритие
- Фокусиращо устройство с рейка и пиньон, както и резервни окуляри
- Справочник за нощното небе с цветни илюстрации
Наборът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Окуляр SR 4 mm
- Окуляр H 12,5 mm
- Окуляр H 20 mm
- Оптичен визьор 5x24
- Леща на Барлоу с увеличение 2x
- Азимутална монтировка
- Алуминиев триножник с поставка за принадлежности
- Образователна книга „Космос. Непразната празнота“
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Контакт | |
| Адрес | |
| Уебсайт |
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.