- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Телескопи
- Discovery
- Levenhuk Discovery Spark 769 EQ с книга (ID: 629866)
Телескоп Levenhuk Discovery Spark 769 EQ с книга 79073
ID: 629866
| Тип | рефлекторен телескоп |
| Употреба | начинаещи |
| Монтаж и инсталиране | лесно |
| Observe | обекти в далечния Космос |
| Тип на обектива | сферичен |
| Barlow lens | 2x |
| Фокално разстояние | 900 мм. |
| Focuser | рейка и пиньон |
| Angular resolution | 9.0 arcsec |
| Primary mirror diameter | 76 мм. |
| Най-голямо практическо увеличение | 152 x |
| Гранична звездна величина | 11.5 |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Finderscope | оптичен, 5x24 |
| Окуляри | H12,5 mm (72х), H20 mm (45x), SR4 mm (225х) |
| Диаметър на окуляра | 0,965 инча |
| Материал на оптичната тръба | метален |
| Optical tube mount | закрепващи пръстени |
| Optics | Нютонов |
| Управление | ръчно |
| Монтиране | екваториална, EQ2 |
| Статив | алуминий |
| Регулиране височината на статива | 670–1230 |
| Accessories tray |
|
| Размери на продукта | 93x27x23 cm |
| Тегло | 10.63 kg кг. |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 79073 |
Каналът Discovery Channel информира, забавлява и вдъхновява своите зрители по цялото земно кълбо за света в цялото му разнообразие и предизвикваща удивление същност. Като предлага на милиони хора възможността да го открият и да задоволят любопитството си, Discovery предлага интригуваща комбинация от истории в различни жанрове, включително наука и технология, изследване, приключения, история и дълбоки задкулисни проблясъци за хората, местата и организациите, които оформят и споделят света, в който живеем.
С гордост представяме серията оптични продукти Discovery, произведени от Levenhuk и одобрени от Discovery.
Levenhuk Discovery Spark 769 EQ е нютонов рефлекторен телескоп със сферично огледало, който е идеален за начинаещи, които искат да изследват обекти от далечния Космос: мъглявини, звездни купове и далечни галактики. Благодарение на този телескоп можете да видите много от тези и други обекти от каталога на Месие. Също ще могат да се наблюдават близкия Космос, а именно Луната и планетите от Слънчевата система. Колоритната книга „Космос. Непразната празнота“ ще Ви помогне да опресните знанията си по астрономия и да изследвате нощното небе.
Оптичната тръба на телескопа Levenhuk Discovery Spark 769 EQ се управлява ръчно чрез екваториална монтировка с органи за управление с бавно движение. Тя улеснява проследяването на обекти в небето, без да ги изпуска от зрителното поле. Това е функция, която ще бъде оценена от тези, които искат да се пробват в астрофотографията. Стъклените оптични елементи на телескопа са със специално антирефлексно покритие, което подобрява значително пропускането на светлината, а оттам и качеството на изображенията. Небесните тела се виждат ясно и отчетливо.
Здравият алуминиев триножник ще Ви помогне да стабилизирате телескопа на избраното място за наблюдение. Височината на триножника може да се регулира спрямо потребителя. На поставката за принадлежности в центъра могат да се съхраняват резервни окуляри, монтажни елементи и др. Всичко, което може да Ви е необходимо за наблюдение, вече е включено.
Основни характеристики:
- Рефлекторен телескоп със сферично огледало и антирефлексно покритие
- Екваториална монтировка с органи за управление за бавно движение
- Фокусното разстояние 900 mm способства за получаване на висококачествени изображения
- Великолепен за първа среща с далечния Космос
- Справочник за нощното небе и ярка, цветна кутия
Наборът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Окуляр SR 4 mm
- Окуляр H 12,5 mm
- Окуляр H 20 mm
- Оптичен визьор 5x24
- Леща на Барлоу с увеличение 2x
- Екваториална монтировка EQ2
- Органи за управление за бавно движение
- Противотежест
- Прът на противотежестта
- Пръстен на тръбата
- Алуминиев триножник с поставка за принадлежности
- Образователна книга „Космос. Непразната празнота“
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Контакт | |
| Адрес | |
| Уебсайт |
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.