- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Телескопи
- Discovery
- Levenhuk Discovery Spark Travel 50 с книга (ID: 629869)
Телескоп Levenhuk Discovery Spark Travel 50 с книга 79077
ID: 629869
| Тип | рефракторен телескоп |
| Употреба | за деца |
| Монтаж и инсталиране | изключително лесно |
| Observe | наземни обекти, планети на Слънчевата система |
| Диаметър на лещата на обектива, mm | 50 мм. |
| Фокално разстояние | 360 мм. |
| Focuser | рейка и пиньон |
| Angular resolution | 7 arcsec |
| Най-голямо практическо увеличение | 100 x |
| Гранична звездна величина | 10.59 |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Оптично покритие | антирефлексно |
| Окуляри | Н6 mm (60x), H20 mm (20x), 1,5х окуляр за пряко наблюдение |
| Диаметър на окуляра | 0,965 инча |
| Материал на оптичната тръба | метален |
| Optical tube mount | винтове |
| Optics | ахромат |
| Управление | ръчно |
| Монтиране | азимутална |
| Статив | алуминий |
| Регулиране височината на статива | 350 |
| Размери на продукта | 48x32x14 cm |
| Тегло | 2.6 kg кг. |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 79077 |
Каналът Discovery Channel информира, забавлява и вдъхновява своите зрители по цялото земно кълбо за света в цялото му разнообразие и предизвикваща удивление същност. Като предлага на милиони хора възможността да го открият и да задоволят любопитството си, Discovery предлага интригуваща комбинация от истории в различни жанрове, включително наука и технология, изследване, приключения, история и дълбоки задкулисни проблясъци за хората, местата и организациите, които оформят и споделят света, в който живеем.
С гордост представяме серията оптични продукти Discovery, произведени от Levenhuk и одобрени от Discovery.
Телескопът Levenhuk Discovery Spark Travel 50, който се доставя с книга, е всичко, за което може да мечтае един начинаещ астроном. Компактният и лек уред се предлага с практичен калъф за пренасяне, настолен триножник и други необходими принадлежности, включително образователната книга „Космос. Непразната празнота“. Благодарение на тази цветна и забавна енциклопедия можете да получите практическа информация за космическите обекти, които се виждат през телескопа. Книгата е с мека подвързия, така че е лесно да я вземете със себе си на фестивал по астрономия или извън града заедно със самия телескоп и неговите принадлежности.
Levenhuk Discovery Spark Travel 50 е предназначен за наблюдение на Луната и наземни обекти. Според неговата оптична схема той е ахроматичен рефракторен телескоп. Оптичните стъклени лещи са с антирефлексно покритие, което допринася за отразяващите свойства на телескопа и подобрява качеството на картината. Малкото фокусно разстояние осигурява широк зрителен обзор, така че можете да обхванете широка зона с един поглед. Тръбата на телескопа е монтирана на лесна за използване азимутална монтировка и се мести лесно както по азимута, така и по височина.
Основни характеристики:
- Прост рефракторен телескоп с малко фокусно разстояние върху азимутална монтировка
- Ахроматична оптика с антирефлексно покритие
- За лунни и наземни наблюдения е необходимо широко зрително поле
- Голям набор от полезни принадлежности и информационна книга за Космоса
- Настолен триножник (без възможност за регулиране) и калъф за пренасяне
Наборът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Окуляр H 6 mm
- Окуляр H 20 mm
- Окуляр за пряко наблюдение с увеличение 1,5х
- Азимутална монтировка
- Диагонално огледало 90°
- Настолен алуминиев триножник
- Пластмасова кутия
- Образователна книга „Космос. Непразната празнота“
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Контакт | |
| Адрес | |
| Уебсайт |
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.