- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Телескопи
- Discovery
- Levenhuk Discovery Spark Travel 76 с книга (ID: 639316)
Телескоп Levenhuk Discovery Spark Travel 76 с книга 79119
ID: 639316
| Тип | рефлекторен телескоп |
| Употреба | начинаещи |
| Монтаж и инсталиране | изключително лесно |
| Observe | обекти в далечния Космос |
| Тип на обектива | сферичен |
| Barlow lens | 2x |
| Фокално разстояние | 700 мм. |
| Focuser | рейка и пиньон |
| Angular resolution | 9.0 arcsec |
| Primary mirror diameter | 76 мм. |
| Най-голямо практическо увеличение | 152 x |
| Гранична звездна величина | 11.5 |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Оптично покритие | антирефлексно |
| Finderscope | оптичен, 5x24 |
| Окуляри | H12,5 mm (56х), H20 mm (35х), SR4 mm (175х), Окуляр за пряко наблюдение 1,5x |
| Диаметър на окуляра | 1,25 инча |
| Материал на оптичната тръба | метален |
| Optical tube mount | винтове |
| Optics | Нютонов |
| Управление | ръчно |
| Монтиране | азимутална |
| Статив | алуминий |
| Регулиране височината на статива | 600–1000 |
| Accessories tray |
|
| Размери на продукта | 78x43x21 cm |
| Тегло | 7.63 kg кг. |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 79119 |
Каналът Discovery Channel информира, забавлява и вдъхновява своите зрители по цялото земно кълбо за света в цялото му разнообразие и предизвикваща удивление същност. Като предлага на милиони хора възможността да го открият и да задоволят любопитството си, Discovery предлага интригуваща комбинация от истории в различни жанрове, включително наука и технология, изследване, приключения, история и дълбоки задкулисни проблясъци за хората, местата и организациите, които оформят и споделят света, в който живеем.
С гордост представяме серията оптични продукти Discovery, произведени от Levenhuk и одобрени от Discovery.
Рефлекторен телескоп Levenhuk Discovery Spark Travel 76, който се доставя с книга, е отличен за базови наблюдения на Космоса. Той може да се използва за наблюдение на ярки обекти в далечния Космос, Луната и някои от планетите. Рефлекторният телескоп се предлага с голям набор от оптични принадлежности, калъф за съхранение и транспортиране, и цветна образователна книга. Опакован в цветна кутия за подаръци, телескопът е идеален като изненада за начинаещия астроном, който може да научи много интересни неща за Космоса и да се запознае веднага с неговата красота.
Основният елемент на оптиката на телескопа Levenhuk Discovery Spark Travel 76 е сферичното огледало. Всички оптични повърхности са с антирефлексно покритие, което прави изображението отчетливо, ясно и ярко. Тръбата на телескопа се насочва към обектите чрез азимутална монтировка, която има застопоряващ бутон на вертикалната си ос, което прави целия процес на насочване по-плавен и точен. Триножникът е произведен от метал и е допълнен с поставка за аксесоари – тя е удобна за поставяне на окуляри и 2 броя леща на Barlow, които вече са включени в набора.
Основни характеристики:
- Нютонов рефлекторен телескоп със сферично главно огледало
- Оптично стъкло с антирефлексно покритие
- Просто насочване, както и бутон за застопоряване на вертикалната ос на монтировката
- Калъф за съхранение на телескопа и неговите принадлежности, както и цветна образователна книга
- Височината на триножника може да се регулира за всеки от потребителите
Наборът включва:
- Оптична тръба
- Окуляр SR 4 mm
- Окуляр H 12,5 mm
- Окуляр H 20 mm
- Окуляр за пряко наблюдение с увеличение 1,5х
- Леща на Барлоу с увеличение 2x
- Оптичен визьор 5x24
- Азимутална монтировка
- Пластмасова кутия
- Алуминиев триножник с поставка за принадлежности
- Образователна книга „Космос. Непразната празнота“
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Контакт | |
| Адрес | |
| Уебсайт |
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.