- Начало
- Оптични уреди и измервателни инструменти
- Телескопи
- Levenhuk
- Levenhuk Skyline BASE 120S (ID: 105552)
Телескоп Levenhuk Skyline BASE 120S 72852
ID: 105552
| Страна на произход | PRC, controlled by Levenhuk, Inc. (USA) |
| Подходящо за |
Продукт за обща употреба.
Може да се използва от деца над 3-годишна възраст. |
| Тип | рефлекторен телескоп |
| Употреба | начинаещи |
| Монтаж и инсталиране | лесно |
| Observe | обекти в далечния Космос |
| Objective lens | Нютонов |
| Фокално разстояние | 500 мм. |
| Focal ratio | f/4.4 |
| Primary mirror diameter | 114 мм. |
| Най-голямо практическо увеличение | 228 x |
| Гранична звездна величина | 12.38 |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Оптично покритие | стандартно |
| Finderscope | оптичен, 5x24 |
| Окуляри | SR4 mm (125х), H20 mm (25х) |
| Диаметър на окуляра | 1,25 инча |
| Материал на оптичната тръба | алуминий |
| Optics | Нютонов |
| Управление | ръчно |
| Монтиране | азимутална, AZ2 |
| Статив | алуминий |
| Регулиране височината на статива | регулируема |
| Accessories tray |
|
| Размери на продукта | 89x44x24 cm |
| Тегло | 7 kg кг. |
| Други характеристики | cглобяване и настройка: лесно |
| Гаранция | 24 месеца |
| Код на продукта | 72852 |
Levenhuk Skyline BASE 120S е класически Нютонов рефлекторен телескоп, който е идеален за наблюдаване на обекти в далечния Космос. Можете да виждате голям брой мъглявини, двойни звезди, кълбовидни и отворени купове, галактики, достъпни за наблюдение са и всички обекти на Месие и някои обекти на NGC. Ще можете да наблюдавате Луната и планетите от Слънчевата система. Телескопът е предназначен за начинаещи любители на астрономията и няма да предизвиква никакви трудности за астрономите, които не са работили с усъвършенствана оптика преди.
Главно огледало с диаметър 114 mm предава отчетливо, чисто и детайлно изображение. Заедно с телескопа в комплекта се получават и два важни окуляра. С окуляра с малко фокусно разстояние се постига увеличение 125x, а окулярът с голямо фокусно разстояние осигурява увеличение 25x. Друга оптична принадлежност е визьорът с увеличение 5x. Той се използва за прецизно насочване на оптичната тръба към астрономически обекти.
С телескопа се работи просто и лесно. Оптичната тръба е монтирана на азимутална монтировка, която Ви позволява да движите оптичната тръба като обикновена зрителна тръба – наляво, надясно, нагоре и надолу. Монтировката е закрепена на триножник със стандартна конструкция. Триножникът е произведен от алуминий и стои стабилно дори върху неравни повърхности. Можете да монтирате допълнителна поставка за принадлежности на триножника.
Характеристики:
- Нютонов рефлекторен телескоп с главно огледало с диаметър 114 mm
- Ще можете да наблюдавате всички обекти на Месие и някои обекти на NGC
- Можете да изследвате Луната и планетите от Слънчевата система
- Лесна за използване азимутална монтировка
- Два окуляра са вече включени в набора
Комплектът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Азимутална монтировка
- Алуминиев триножник с поставка за принадлежности
- Оптичен визьор с увеличение 5x24
- Окуляр SR 4 mm (125x)
- Окуляр H 20 mm (25x)
- Ръководство за потребителя и доживотна гаранция
| Контакт | +359 882 53 76 89 |
| Адрес | ул. Акад. Стефан Младенов 46, София, 1700, България |
| Уебсайт | https://www.levenhuk.bg/ |
Ние от PIC.bg постоянно полагаме усилия информацията на тази страница да е точна. В редки случаи съдържанието може да е некоректно. Всички снимки са с информативна цел и е възможно да съдържат аксесоари, които не са включени в стандартния пакет. Някои от спецификациите или цените могат да бъдат променяни от производителя без предизвестие или да съдържат експлоатационни грешки. Всички промоции, посочени в сайта, се предлагат до изчерпаване на количествата.